Događanja

13.
veljače 2017.
Ponedjeljak u 20:00 sati
Mala dvorana

MLADI U LISINSKOM
LUCIJA MAJSTOROVIĆ, klavir

Ponedjeljak U 20:00
Mala dvorana
Organizator: Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika
4,00 € 30,14 kn
Ulaznice
4,00 € 30,14 kn
Program:
Franjo Đurović: Quadro za klavir
Maurice Ravel: Couperinov grob za klavir
Aleksandar Nikolajevič Skrjabin: Sonata za klavir, br. 9, op. 68, Crna misa
Sergej Sergejevič Prokofjev: Sonata u C-duru za klavir, br. 9, op. 103
 

Luciju Majstorović (Zagreb, 1990.) prepoznale su vodeće umjetničke institucije u Hrvatskoj i inozemstvu kao autentični glazbeni talent. Od rane dobi sudjeluje na pijanističkim natjecanjima nacionalne i međunarodne razine, kao solistica i članica komornih sastava, osvajajući brojne nagrade; više od dvadeset nagrada osvojila je na regionalnim i državnim natjecanjima te na međunarodnim natjecanjima ITAKA Ljubljana, Carl Czerny u Pragu, EPTA u Belgiji, Bösendorfer u Beču, Marktoberdorf u Njemačkoj, Zlatko Grgošević i mnogobrojnima u Italiji: Minerbio, Gorizia, Firenca, Trst, Cortemilia, Padova, Barletta itd.

Osnovnoškolsko i srednjoškolsko glazbeno obrazovanje kao pijanistica završila je 2009. u Glazbenoj školi Pavla Markovca u Zagrebu u klasi Mare Bolfek. U istoj glazbenoj školi 2008. upisuje smjer udaraljke u klasi Tomija Spasevskog i Božidara Rebića, gdje maturira 2012. Kao jedanaestogodišnjakinja solistički nastupa s orkestrom profesora Glazbene škole Pavla Markovca. Slijedi nastup sa Zagrebačkim komornim orkestrom mladih (ZOKOR).

Godine 2009. upisala je studij klavira na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu kao redovita studentica u klasi Katarine Krpan, ostvarivši titulu magistra muzike 2015. godine. U siječnju 2011. izabrana je za predstavnicu zagrebačke Muzičke akademije na audiciji u Budimpešti za koncert sa Srednjoeuropskim orkestrom mladih, pred poznatim pijanistom i dirigentom Zoltanom Kocsisem. Svirala je uz pratnju Zagrebačkog orkestra mladih i Simfonijskog orkestra zagrebačke Muzičke akademije.

Budući da je od samog početka studija aktivna kao sudionica HR Projekta, njezina je pozornost usmjerena na suvremeni repertoar, u kojem se pokazala kao talentirana interpretkinja. Surađuje s brojnim živućim skladateljima, od kojih su joj neki i posvetili svoja djela. Gošća je mnogih festivala i projekata suvremene glazbe (Muzički biennale Zagreb, Glazbena tribina Opatija, Mladi za mlade, Izlog suvremenog zvuka, Samoborska glazbena jesen, Jeunesses Musicales Poland, Orléans Concours International). Izvela je i praizvela brojna djela hrvatskih skladatelja i studenata kompozicije, kao i inozemnih autora. Godine 2012. izvela je djelo za klavir solo i orkestar Rahbodea Berislava Šipuša uz pratnju Simfonijskog orkestra Muzičke akademije u Zagrebu pod ravnanjem dirigenta Mladena Tarbuka.

Godine 2011. primljena je na Akademiju Steinway Society u Veroni, gdje se usavršava s priznatim pijanistom Federicom Gianellom. U 2012., zahvaljujući programu razmjene studenata Erasmus, u akademskoj godinu pohađa studij na Konzervatoriju E. F. Dall'Abaco u Veroni, u klasi Margherite Anselmi i Vittorija Brescianija.

U vrijeme studija u Italiji nastupila je kao solistica sa Simfonijskom orkestrom Veronskog konzervatorija i s Filharmonijom Fondacije Arena di Verona. Održala je recitale u sklopu ciklusa Amici della musica Verona, Settimana Scriabiniana, Concerti in chiostro, Rasegna Steinway, Opera Barga, Spazi Armonici. Kao dobitnica nagrade na Međunarodnom natjecanju Nuova Coppa Pianisti u Osimu, solistički je nastupila na otoku Ischia za Fondaciju Walton, Piano City Milano i na Siciliji u sklopu festivala Happy Catania. U rujnu 2016. nastupila je na uglednom festivalu MiTo u Milanu i Torinu s Andreom Lucchesinijem. Također nastupa u Njemačkoj, Poljskoj, Francuskoj i Sloveniji. U travnju 2016. u Parizu na trećem natjecanju posvećenom modernoj glazbi Concours Festival - répertoire pianistique moderne dobitnica je dviju nagrada: Chant du Mond, nagrade za najbolju izvedbu Prokofjevljeve sonate i nagrade za najbolju izvedbu suvremene skladbe Korejke Unsuk Chin.

Godine 2013. imenovana je korepetitoricom flautističkog seminara Dentro il suono koji provodi Giampaolo Pretto, a od jeseni 2014., nakon položene audicije, stalna je članica Orchestra Giovanile Italiana. Od jeseni 2016. usavršava se iz komorne glazbe na Akademiji Santa Cecilia u Rimu, i iz suvremene glazbe na Konzervatoriju Santa Cecilia, također u Rimu. Surađivala je s umjetnicima kao što su Berislav Šipuš, Igor Tatarević, Ivan Josip Skender, Mladen Tarbuk, Krešimir Seletković, Igor Lešnik, Ivana Bilić, Srboljub Dinić, Louis Andriessen, Renato Rivolta, Giuseppe Andaloro, Andrea Lucchesini, Christian Lindberg, Wiktor Bochman, Alessandro Bonato, Michele Gamba, Alberto Martini, Nicolas Paszkowski, Stanislav Kochanovsky, Pavel Vernikov, John Axelrod, Simone Bernardini i drugi. Dobitnica je Rektorove nagrade, Dekanove nagrade, stipendija banaka UniCredit i Banco Popolare diVerona te stipendije talijanskog Ministarstva za obrazovanje (MIUR).

50% za učenike, studente, umirovljenike, osobe s invaliditetom uključujući i osobu u pratnji, vlasnike Kulturnog pokaza HGM-a i pretplatnike ciklusa Lisinski subotom. 20% za skupni posjet (više od 15 ulaznica) Dva sata prije koncerta učenici i studenti mogu kupiti ulaznicu po cijeni od 10 kuna uz predočenje odgovarajućeg dokumenta.