Događanja

17.
lipnja 2019.
Ponedjeljak u 10:00 sati
Velika dvorana

MAJSTORSKI CIKLUS &
CIKLUS KANCONIJER
UPIS PRETPLATE

Ponedjeljak U 10:00
Velika dvorana
Organizator: HRT
Upis pretplate
Ulaznice
Upis pretplate

Pretplata za Majstorski ciklus i ciklus Kanconijer prodaje se od 17. lipnja do 19. srpnja, te od 2. rujna do 17. listopada na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog.

Pretplata za Majstorski ciklus Simfonijskog orkestra HRT-a (jedanaest koncerata) i ciklus Kanconijer Zbora i Simfonijskog orkestra HRT-a (četiri koncerta) prodaje se zajedno kao jedinstveni paket od 15 koncerata po cijeni od 400 odnosno 600 kn.

Dosadašnji pretplatnici mogu rezervirati svoja mjesta od 6. do 14. lipnja.

Za dosadašnje pretplatnike, umirovljenike, studente i skupne posjete (više od 15 ulaznica) odobravamo popust od 40%. Osobama s invaliditetom, uključujući i osobu u pratnji, odobravamo popust od 50%. Mogućnost plaćanja kreditnim karticama u četiri rate.

 
MAJSTORSKI CIKLUS
 
Četvrtak, 19. rujna 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Hrvoje Philips,
viola
Domagoj Pavlović, klarinet
 
Program:
Max Bruch: Koncert za klarinet, violu i orkestar u e-molu, op. 88
Dora Pejačević: Simfonija u fis-molu, op. 41
 
Četvrtak, 14. studenoga 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Pascal Rophé, dirigent
Aleksej Volodin, klavir
 
Program:
Zoran Šćekić: Slavonska igra
Sergej Rahmanjinov: Rapsodija na Paganinijevu temu, op. 43
Igor Stravinski: Petruška (1946.)
 
Četvrtak, 28. studenoga 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
 
Program:
Maurice Ravel: Bolero
Hector Berlioz: Fantastična simfonija
 
Četvrtak, 23. siječnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Ivan Repušić, dirigent
Roman Simović, violina
 
Program:
Maurice Ravel: La Valse
Sergej Prokofjev: 1. koncert za violinu i orkestar u D-duru, op. 19
Richard Strauss: Život junaka, simfonijska pjesma, op. 40
 
Četvrtak, 20. veljače 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Alfredo Ferre Martinez, violončelo (pobjednik 6. Međunarodnog violončelističkog natjecanja Antonio Janigro)
 
Program:
Sergej Prokofjev: Sinfonia concertante, op. 125
Felix Mendelssohn: 3. simfonija u a-molu, „Škotska”, op. 56
 
Četvrtak, 27. veljače 2020. u 19.30 
Simfonijski orkestar HRT-a
Ivo Lipanović, dirigent
Gordan Tudor, saksofon
 
Program:
Petar Bergamo: 1. simfonija (u povodu 90. godišnjice skladateljeva rođenja)
Gordan Tudor: ARP koncert za saksofon i orkestar
Petar Iljič Čajkovski: 5. simfonija u e-molu, op. 64
 
Četvrtak, 5. ožujka 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Berislav Šipuš, dirigent
Katarina Kutnar, violina
 
Program:
Stanko Horvat: Dithyrambos  (u povodu 90. godišnjice skladateljeva rođenja)
Berislav Šipuš: Koncert za violinu i orkestar (narudžba HRT-a; praizvedba)
Ludwig van Beethoven: 4. simfonija u B-duru, op. 60
 
Četvrtak, 26. ožujka 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Pavle Dešpalj, dirigent
Petrit Çeku, gitara
 
Program:
Ottorino Respighi: Antiche danze et arie, 3. suita
Boris Papandopulo: Suita za gitaru i gudače
Joaquín Rodrigo: Fantasia para un gentilhombre
Richard Strauss: Don Juan, simfonijska pjesma, op. 20
 
Četvrtak, 23. travnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Simone Rubino, udaraljke
 
Program:
Jakov Gotovac: Simfonijsko kolo
Avner Dorman: Eternal Rhythm, koncert za udaraljke i orkestar
Robert Schumann: 3. simfonija u Es-duru, op. 97
 
Četvrtak, 21. svibnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
György Györiványi Ráth, dirigent
Jelena Kordić, mezzosopran
 
Program:
Franz Liszt: Les Préludes, simfonijska pjesma
Dora Pejačević: Četiri pjesme za glas i orkestar
Sergej Rahmanjinov: 2. simfonija u e-molu, op. 27
 
Četvrtak, 4. lipnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Beatrice Rana, klavir
 
Program:
Natko Devčić: Istarska suita
Maurice Ravel: Koncert za klavir i orkestar u G-duru
Franz Schubert: 4. simfonija u c-molu, „Tragična”, D417
 
 
KANCONIJER
 
Četvrtak, 31. listopada 2019. u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Oratorijski zbor crkve sv. Marka Cantores Sancti Marci
Tomislav Fačini, dirigent
Cornelia Ptassek, sopran
Krešimir Stražanac, bas bariton
 
Program:
Johannes Brahms: Njemački rekvijem, op. 45
 
Četvrtak, 5. prosinca 2019.  u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Aleksandar Marković, dirigent
Margareta Klobučar, sopran
Krešimir Špicer, tenor
Ljubomir Puškarić, bariton
 
Program:
Franz von Suppé: Boccaccio, izbor iz operete
Jacques Offenbach: Hoffmanove priče, izbor iz opere
 
Četvrtak, 16. travnja 2020.  u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Yordan Kamdzhalov, dirigent
Kristina Kolar, sopran
Ivana Srbljan, mezzosopran
Zbor i Orkestar Opere HNK-a Ivan pl. Zajc iz Rijeke
 
Program:
Gustav Mahler: 2. simfonija „Uskrsnuće”
 
Četvrtak, 14. svibnja 2020. u 19.30
Kanconijer – Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a: Polaris
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Jazz orkestar HRT-a
Tomislav Fačini, dirigent
Stefan Milenković, violina
 
Program:
Thomas Adès: Polaris, voyage for orchestra
Edgard Varèse: Ecuatorial, za bas, muški zbor i ansambl
Sofia Gubaidulina: Koncert za simfonijski i jazz orkestar
Arvo Pärt: Fratres, za violinu i orkestar
Arvo Pärt: Stabat Mater, za zbor i orkestar